Transit Custom Nugget
– nowy Kamper Forda

Ford wprowadził na wybrane europejskie rynki uniwersalnego i praktycznego kampera Transita Custom Nugget. Popularna konwersja Nugget została opracowana wspólnie ze specjalizującą się w kamperach firmą Westfalia.

Zainteresowanie caravaningiem rośnie wśród europejskich klientów od wielu lat. Ta forma spędzania wolnego czasu od lat ma swoich wiernych zwolenników, którzy cenią sobie swobodę podróżowania. W 2017 roku europejski rynek na tego typu pojazdy wyniósł 111 tysięcy. Wersja Nugget jest właśnie odpowiedzią marki Ford na rosnący popyt w tym segmencie.

Najlepszy w swoim segmencie
Transit Custom Nugget ofruje aneks kuchenny i miejsce do spania dla czterech osób. W wersji przedłużanej także umywalkę i toaletę. Za wyposażenie i aranżację odpowiada jedna z najbardziej znanych firm na świecie – Westfalia. Natomiast Ford dostarczył to, co miał najlepszego, czyli model Transit Custom wyposażony w silnik wysokoprężny EcoBlue. Ta jednostka napędowa jest nie tylko dynamiczna, ale także oszczędna, dzięki czemu możemy planować podróż bez konieczności częstych wizyt na stacjach paliwowych.  Klienci mogą wybrać wersje o mocy 130 KM i 170 KM, z których każda jest dostępna z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów SelectShift i zapewnia zużycie paliwa od 6,3 l/100 km oraz emisję CO2 na poziomie 165 g/km.
Dodatkowym atutem są technologie wspomagające kierowcę w długich podróżach. Należą do nich system monitorowania ruchu poprzecznego, układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych, szerokokątna kamera cofania i tempomat adaptacyjny. Za rozrywkę dla pasażerów odpowiada system Ford SYNC 3, który pomoże skomunikować się ze światem w podróży.

Udogodnienia jak w domu
Transit Custom Nugget oferuje wybór pomiędzy regulowanym, uchylnym lub stałym, podwyższonym dachem; model Nugget Plus ma podwyższony dach w standardzie. Innowacyjna konstrukcja Nuggeta tworzy trójpomieszczeniowy układ z aneksem kuchennym w kształcie litery L z tyłu, przestronną częścią dzienną i jadalną w części centralnej oraz wygodnymi pomieszczeniami sypialnymi na dachu. Możemy zapomnieć o korzystaniu z hoteli, a dzięki systemowi ogrzewania możemy podróżować nawet w zimniejszych okresach.

Poza wszystkimi zaletami modelu Transit Custom, wersja Nugget zaprojektowana jest tak, aby ułatwiać utrzymanie pojazdu w czystości.

Bez obaw możemy udacć się na wypoczynek nawet z dala od cywilizacji. Dwupalnikowa kuchenka gazowa i zlew w aneksie kuchennym, po aktywnym dniu umożliwiają przygotowanie ciepłych posiłków. Zapasy żywności pozostaną świeże we wnętrzu 40-litrowej lodówki kompresorowej, a zarówno czysta woda, jak również ścieki są przechowywane w pokładowych zbiornikach, o pojemności 42 litrów każdy. Zewnętrzny prysznic z tyłu pojazdu również korzysta ze zbiornika.
Wokół rozkładanego stolika we wnętrzu może się zebrać do pięciu osób. Na skierowanej ku przodowi ławeczce jest miejsce dla trzech osób, podczas gdy obracane o 180 stopni fotele kierowcy i pasażera można ustawić naprzeciw nich, ku tyłowi - ich obracanie ułatwiono, dzięki zastosowaniu składanego hamulca ręcznego. Dostępny jest również rozkładany stół z dwoma krzesłami i wysuwaną markizą, umożliwiający spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Teraz trzeba sobie tylko odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest tym samochodem podróżować, czy w nim wypoczywać.


Drukuj Powrót