Ford Hybrid – wjedź w nową erę motoryzacji

Kiedy Ford zapowiedział, wprowadzenie do oferty całej gamy modeli hybrydowych było wiadomo, że nie rzucają słów na wiatr. 

 

Hybrydowy Ford Mondeo kombi

Nowoczesny układ hybrydowy zapewnia niskie zużycie paliwa dzięki funkcji płynnego przełączania pomiędzy napędem elektrycznym i spalinowym. Inteligentny system hamowania odzyskuje ponad 90% energii, która magazynowana jest w akumulatorach, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania do zewnętrznych źródeł zasilania. O wysoki komfort podróży dbają najnowocześniejsze technologie, jak inteligentny tempomat (Adaptive Cruise Control) z funkcją Stop&Go, a także eleganckie i bogato wyposażone wnętrze z przestrzenią bagażową o pojemności do 2 274 litrów. To wciąż przestronny i obszerny samochód segmentu D, z wydajnym napędem hybrydowym.

 

Nowy Ford Puma

Ford wrócił do nazwy, która nie tylko miłośnikom jest dobrze znana. Puma w tym wydaniu to szczyt funkcjonalności. Łączy sportową elegancję nadwozia ze stylowym wnętrzem, budując nowoczesny wizerunek twojej firmy. Wykorzystując niezwykle wydajny napęd hybrydowy, ten miejski SUV gwarantuje maksymalną oszczędność paliwa i minimalną emisję CO2. Wyposażony jest w szereg innowacyjnych rozwiązań i technologii dbających o komfort i bezpieczeństwo. Ford Co-Pilot360 obejmuje wiele współpracujących ze sobą systemów dających kontrolę nad pojazdem, jak inteligentny tempomat, system zapobiegania kolizjom czy system wspomagający omijanie przeszkód. Ford Puma to również przemyślana funkcjonalność. Dzięki przegrodzie bagażowej MegaBox oferuje najlepszą w swojej klasie pojemność bagażnika do 456 litrów.

 

Nowy hybrydowy Ford Kuga typu Plug-in

Wykorzystuje dwa źródła napędu, aby zminimalizować koszty paliwa. Z pomocą silnika elektrycznego przy zerowym spalaniu i zerowej emisji przejedziesz do 50 km – a gdy bateria
rozładuje się, naładujesz ją, podłączając do tradycyjnego domowego gniazdka. A jeśli myślisz o dłuższych podróżach służbowych, zawsze możesz liczyć na silnik spalinowy. Ford Kuga to po prostu SUV, który świetnie sprawdzi się w każdym biznesie. Szczególnie że został wyposażony w tylne przesuwane siedzenia, dzięki czemu możesz zyskać albo dodatkową przestrzeń na bagaże, albo więcej miejsca dla pasażerów. Dodatkowo bez problemu możemy poruszać się w centrach miast w trybie bezemisyjnym.

 

Explorer Hybrid Plug-In

Następca amerykańskiej legendy, najlepiej sprzedającego się SUV-a w historii USA, już teraz dostępny jest w Europie i to z napędem Plug-In Hybrid! To zupełnie nowe potraktowanie hybrydy. Mimo potężnego, trzylitrowego silnika V8 wspomaganego jednostką elektryczną, o łącznej mocy 450 KM możemy przejechąc do 40 km w trybie zerowej emisji.
Ford Explorer to wyjątkowo przestrzenny 7-osobowy SUV. Trzeci rząd siedzeń można złożyć i rozłożyć za pomocą jednego przycisku systemu Easy Fold. System ten pozwala też na wygodne złożenie drugiego rzędu foteli, dzięki czemu pojemność bagażnika zwiększa się do 2 274 litra.

 

Nowy Ford Transit i Tourneo Custom Plug-In Hybrid

Oba modele Oferują w pełni elektryczny napęd z zerową emisją i zasięgiem do 50 km, a przy wykorzystaniu 1-litrowej jednostki EcoBoost, która ładuje akumulatory, całkowity zasięg wynosi do 500 km. Wydajne akumulatory zostały umieszczone pod podłogą, dzięki czemu przestrzeń ładunkowa nie straciła swojej imponującej pojemności i ładowności. Tymi samochodami udasz się w trasę, a w mieście nie będziesz emitował zanieczyszczeń.

 


Puma: Zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) Forda Puma Titanium 1.0 EcoBoost Hybrid 155 KM M6, Euro 6.2: 5.5.-5.7 l/100 km, 126-135 g/km.

Mondeo: Zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) Forda Mondeo Titanium Hybrid 4-drzwiowy 2.0 187 KM eCVT FWD, Euro 6.2: 5.6.-5.9 l/100 km, 127-136 g/km.

Kuga: Zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) Forda Kuga Titanium 2.0 EcoBlue mHEV 150 KM M6 FWD, Euro 6.2: 5.0.-5.2 l/100 km, 132-137 g/km.

Explorer: Prognozowane zużycie paliwa i emisja CO2 w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) Forda Explorer ST-Line 3.0 V6 PHEV 450 KM A10 AWD, Euro 6.2: 10.4 l/100 km, 237 g/km.

Tourneo Custom: Zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) Forda Tourneo Custom 1.0 PHEV 126 KM A1 FWD, Euro 6.2: 3.6 l/100 km, 81 g/km.

Transit Custom: Zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) Forda Transit Custom 1.0 PHEV 126 KM A1 FWD, Euro 6.2: 3.1 l/100 km, 70 g/km.


Drukuj Powrót