SYNC 4A – niedościgniony wzór

Mustang Mach-E wyróżnia się nie tylko niebanalnym, rasowym stylem, praktycznością na co dzień, wyjątkowymi właściwościami jezdnymi i osiągami, ale również technologiami. Oczkiem w głowie i prawdziwą dumą inżynierów marki Ford jest nowy system multimedialny SYNC-4A wspierany algorytmami sztucznej inteligencji, dzięki któremu korzystanie ze świata multimediów nigdy nie było tak intuicyjne i proste.

Obsługa systemu odbywa się poprzez imponujących rozmiarów ekran dotykowy o przekątnej 15,5-cala osadzony na środkowej konsoli. Wrażenie robią nie tylko jego czytelność i przyjemne dla oka duże grafiki, ale również imponująca szybkość działania – dwukrotnie szybsza niż w poprzedniej generacji, doskonała reaktywność na dotyk oraz intuicyjność obsługi. Mustang Mach-E zachwyca mnogością funkcji dostępnych funkcji i niespotykanymi dotąd możliwościami łączności i konfiguracji pojazdu. Poprzez system SYNC 4A możemy wybrać ponad 80 rozmaitych funkcji. Z systemem możemy komunikować się również głosowo używając mowy naturalnej. Komunikacja ta z dnia na dzień staje się jeszcze bardziej perfekcyjna. Wszystko dzięki stałego połączenia z tzw. chmurą i ciągłego uczenia się przez system nowych słów i zwrotów.

System SYNC 4A potrafi uczyć się preferencji kierowcy i dopasowywać do nich poprzez dokładniejsze i bardziej inteligentne automatyczne sugerowanie treści. Jeśli wybieranie wskazanych funkcji odbywa się rutynowo to system znacznie przyspieszy ich ponowne wywołanie.

Komfort użytkownika wyraźnie podnosi możliwość konfiguracji ustawień pojazdu już z domu, np. przy porannej kawie. Wystarczy kilka kliknięć na ekranie smartfona by łatwo i przyjemnie zaplanować i wgrać do samochodowej nawigacji naszą trasę podróży, korygowaną na bieżąco na podstawie aktualnego ruchu drogowego, pogody i stylu jazdy kierowcy. Ale to nie wszystko. System Intelligent Range korzysta również z danych innych elektrycznych samochodów Ford, które pokonały daną trasę, co ma dobroczynny wpływ m.in. za zasięg naszego Mustanga Mach-E. A skoro mowa o zasięgu. Nasz Ford zadba o to aby nigdy nie zabrakło nam energii wskazując gdzie i kiedy możemy uzupełnić jej zapas. O łatwą i przyjemną obsługę zadba możliwość płatności za pośrednictwem FordPass.

Poprzez smartfon możemy zdalnie dopasować rozmaite funkcje pojazdu, w tym np. kolory podświetlenia wnętrza. Własne ustawienia możemy wgrać do pojazdu jeszcze przed jego odbiorem z salonu. Użytkownicy mogą cieszyć się także z możliwości ciągłej bezprzewodowej aktualizacji. Z tygodnia na tydzień pojawiać się mogą w pojeździe nowe usprawnienia i funkcjonalności.

W tak zaawansowanym samochodzie oczywistością jest możliwość bezprzewodowego połączenia telefonu z samochodem, bezprzewodowego ładowania czy możliwość korzystania z samochodowego hotspotu Wi-Fi 4G. Nie musimy już otwierać naszego Forda kluczykiem, wystarczy odpowiednio skonfigurowany smartfon, który może tworzyć pojazd nawet z odległości 40 metrów.

Nie zapomniano o walorach praktycznych, będących od zawsze wyróżnikiem modeli Ford. Odkryjemy je w małych, ale jakże istotnych detalach, np. pozostawiono klasyczne pokrętło regulacji poziomem głośności, dzięki czemu zmiany ustawień możemy dokonać szybko, nie odrywając wzroku od drogi.

Ford Mustang Mach-E jest zapowiedzą całej gamy elektrycznych modeli Forda. Z myślą o przyszłości do 2025 roku marka zainwestuje w budowę bezemisyjnych pojazdów 22 mld dolarów. Elektryfikacja gamy pojazdów Ford ma m.in. przyczynić się do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku. Równolegle Ford rozwija, już imponującą pod względem liczby punktów, sieć ładowania, która w Ameryce Północnej już przekracza 63 tysiące stanowisk. Dzięki modelowi Ford Mustang Mach-E w przyszłościowych rozwiązaniach możesz rozsmakować się już dziś.


Drukuj Powrót